خواص آلوئه ورا

آلوئه ورا و خاصیت ضد سرطانی

اکثر ما گیاه آلوئه ورا را با کاربردهای زیبایی برای پوست می شناسیم اما شاید جالب باشد که بدانید این گیاه خاصیت های دیگری همچون ضد سرطان ، ضد ویروس ، ضد عفونی کنندگی و غیره داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گیاه این مقاله که گزیده گفتگو با متخصص پوست می باشد را تا انتها دنبال کنید.

آیا آلوئه ورا فقط آثار مثبت پوستی دارد؟

طبق مطالعات استفاده آلوئه ورای خوراکی در بیماران مبتلا به ایدز توانسته تعداد سلول های ایمنی مفید را بالا ببرد و در ارتقای سطح ایمنی بیماران موثر باشد. محتویات گیاه آلوئه ورا همچنین می تواند از طریق مکانیسم های مختلف مثل افزایش حرکت روده ها یا افزایش ترشح مخاطی روده ها خواص مسهل از خودش نشان دهد و از این اثر آلوئه ورا به عنوان کمک برای درمان بواسیر و همورویید در مطالعات، نام برده شده است.

خاصیت ضد سرطانی

آلوئه ورا خواص ضد ویروسی و ضد سرطانی هم دارد. این گیاه نه تنها می تواند به صورت غیرمستقیم باعث افزایش سطح ایمنی فرد شود و از این طریق خواص ضد ویروسی خود را اعمال می کند، بلکه می تواند به صورت مستقیم برخی از ویروس ها مثل ویروس تبخال، آبله مرغان و همچنین ویروس آنفلوانزو را غیرفعال کند. همچنین مطالعات نشان داده برخی از تکریبات موجود در آلوئه ورا می تواند باعث مهار رشد مدیاتورهای دخیل در شد و تکثیر عروق شود که این خاصیت برای درمان برخی سلول های سرطانی، مثل سرطان های ریه استفاده شده است.

آلوئه ورا خاصیت ضد عفونی کنندگی هم دارد. حداقل 8 ماده ضد عفونی کننده در این گیاه دیده شده است. موادی مثل سالیسیلیک اسیدها، گوگرد و… باعث مهار قارچ ها از جمله کاندیدا، مهار باکتری ها از جمله هلیکوباکتر پیلوری و همچنین مهار ویروس ها می شود. خاصیت مهار هلیکوباکتر پیلوری در بعضی مطالعات به عنوان یک درمان ترکیبی در معالجه ورم معده یا همان گاستریک ناشی از ویروس هلیکوباکتر پیلوری استفاده شده است.

در برخی مطالعات ذکر شده آلوئه ورا حاوی آنتروکینون هایی است که از نظر ساختمانی شبیه تتراسایکلین هستند. در بخشی از مطالعات از خواص آنتی باکتریال و ضد قارچی هم صحبت شده است. مصرف خوراکی عصاره آلوئه ورا هم می تواند باعث کاهش بارز سطح قند خون ناشتا، کاهش بارز آنزیم های کبدی و کنترل پروفایل چربی بیمار شود. یعنی کلسترول های نامطلوب LDL و تری گلیسرید را کاهش می دهد ولی کلسترول های مطلوب و خوب مثل HDL را بالا می برد.

همچنین تحقیقات نشان داده مصرف خوراکی عصاره آلوئه ورا می تواند باعث افزایش سطح پلاسمای انسولین شود و یک ماده ضد دیابت با خواص حفاظتی برای قلب و کبد و خواص ضد چربی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - درمان چاقی - ابزار - تعمیرات ماشین لباسشویی - عمل بینی -ارتودنسی غرب تهران - لمینت دندان - هزینه ارتودنسی - قیمت ارتودنسی - خرید پکیج لاغری نیوشا - اصلاح طرح لبخند - بلیط هواپیما - لیفت صورت - ترخیص کالا - عمل بینی
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)