آهسته غذا خوردن از چاقی جلوگیری می کند

آهسته غذا بخورید تا چاق نشوید

جلوگیری از چاقی با روش های ساده ای مانند آهسته غذا خوردن هم ممکن است و نیازی به رژیم های غذایی سخت و دشوار نیست. اگر می خواهید جلوی چاق شدن خود را بگیرید و در عین حال به میزان لازم غذا بخورید با ما همراه باشید.

یک مطالعه که به تازگی انجام شده نشان می دهد آهسته غذا خوردن علاوه بر آنکه موجب کم خوری شده و از چاقی جلوگیری می کند، باعث می شود شخص از غذای خود لذت بیشتری ببرد. این مطالعه نشان می دهد که آهسته غذا خوردن، بر فرایند طبیعی کنترل اشتها تاثیر می گذارد. دکتر الکساندر کاکینوس محقق ارشد این مطالعه می گوید: بیشتر ما شنیده ایم که سریع غذا خوردن می تواند باعث پرخوری و چاقی شود که مطالعات زیادی این دیدگاه را تایید می کنند.

محققان در این مطالعه، به ۱۷ مرد سالم مقدار زیادی بستنی دادند که در دو شرایط مختلف بخورند. در یک گروه افراد مورد مطالعه، این مقدار بستنی را در دو مرحله و در عرض پنج دقیقه خوردند. در حالی که گروه دیگر این مقدار بستنی را کم کم و در عرض ۳۰ دقیقه خوردند.

با وجود اینکه به نظر نمی رسید احساس سیری و گرسنگی افراد این دو گروه با هم تفاوت داشته باشد، اما محققان دریافتند که سطح دو هورمون “پپتید YY” و “پپتید یک شبه گلوکاگون” (۱-GLP) در خون مردانی که آهسته بستنی خورده بودند، سه ساعت پس از صرف بستنی بیشتر شده بود. هر دو این هورمون ها از دستگاه گوارش و به عنوان پیام “سیری” به مغز می روند و جلوی اشتها و مصرف کالری را می گیرند. مطالعاتی که پیش از این انجام شده نیز نشان می دهد کسانی که غذای خود را بطور کامل می جوند و از غذای خود لذت می برند کالری کمتری مصرف می کنند.

آهسته غذا خوردن از چاقی چلوگیری می کند

با استناد به این تحقیق ها می توان دریافت که آهسته غذا خوردن باعث جلوگیری از گرسنگی زودرس می شود و همچنین فرد مقدار غذایی کمتر نسبت به سریع جویدن را می خورد که در جلوگیری از چاقی روشی کاملا علمی و مستند می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - درمان چاقی - ابزار - تعمیرات ماشین لباسشویی - عمل بینی -ارتودنسی غرب تهران - لمینت دندان - هزینه ارتودنسی - قیمت ارتودنسی - خرید پکیج لاغری نیوشا - اصلاح طرح لبخند - بلیط هواپیما - لیفت صورت - ترخیص کالا - عمل بینی
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)