عکس زن در حال آرایش

افزایش هورمون مردانه در زنان

تحقیقات نشان داده است که زنان در زمان های مشخصی از هر ماه، وقتی که سطح هورمون مردانه در بدن شان بالا باشد آرایش بیشتری خواهند کرد و سعی می کنند نظر همسر خود را جذب کنند.

بدن زنان هر چه به پایان دوره قاعدگی و زمان تخمک گذاری می رسد با افزایش دو هورمون قوای جنسی زنانه پروژسترون و استروژن روبرو خواهند شد. همزمان با آن، هورمون تستوسترون نیز که باعث افزایش میل جنسی مردان است در میانه دوره قاعدگی در بدن زنان تولید می شود.

اما تاثیر مستقم افزایش هورمون مردانه فقط در افزایش میل جنسی محدود نیست. بر اساس تحقیقات دو متخصص انستیتیوی «علم عصب» در دانشگاه گلاسکو، ربط بین هورمون مردانه و بعضی رفتار زنان، به صورت کلینیکی مورد آزمایش قرار گرفته است.

در این سنجش، از 85 زن که دوره قاعدگی منظم دارند دعوت شده است که برای 5 هفته به آزمایشگاه تیم تحقیقاتی مراجعه کنند تا بزاق دهان شان برای اندازه گیری 3 هورمون عنوان شده، جمع آوری شود.

در طی همان دوره، از زنان خواسته شده بود که از بین 50 عکس آرایش شده زنان که در برابرشان قرار داده شده است، مشخص کنند کدام روش آرایش درون تصاویر را می پسندند. هماهنگی بین سلیقه آرایش انتخاب شده در طول پنج هفته و سطح تستوسترون زنان در روز های مختلف توانست فرضیه فوق را مستدل کند.

حسادت زنان باعث افزایش مقدار تستوسترون می شود

در یک تحقیق دیگر تلاش شد رابطه بین حسادت زنانه و بالا رفتن مقدار تستوسترون ثبت شود. در این سنجش از زنان خواسته شد که مردان زندگی شان را در کنار زنان جذابی تصور کنند که با آنها همکار هستند. تصور فوق که طبیعتا باعث تحریک حس حسودی در آنها شده بود مترادف با افزایش مقدار تستوسترون در بدن شان گشت.

زنان در هفته آخر دوره ماهانه و قبل از تخمک گذاری، به ابراز رفتارهای دیگر نظیر پوشیدن لباس های توجه برانگیز و حتی لباس های که بخش بیشتری از پوست بدن شان را نمایان می کند نیز می پردازند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - درمان چاقی - ابزار - تعمیرات ماشین لباسشویی - عمل بینی -ارتودنسی غرب تهران - لمینت دندان - هزینه ارتودنسی - قیمت ارتودنسی - خرید پکیج لاغری نیوشا - اصلاح طرح لبخند - بلیط هواپیما
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)