دلیل پیری زودرس در برخی افراد

پیری زودرس در برخی افراد باعث می شود که سن این افراد بیشتر از سن واقعی نشان داده شود. برای اینکه جوانی خود را حفظ کنید مقاله ای آماده کرده ایم که در ادامه می توانید آن را مطالعه کرده و با دلایل پیری زودتر آشنا شوید.

همه ما دوستانی داریم که تاریخ تولدشان با ما یکی است وبا اینکه همه هم سال هستیم ولی از نظر ظاهر هم سال به نظر نمی آییم بعضی از ما پیرتر و بعضی جوان تر نشان می دهند.

متخصصان در این زمینه می گویند دلیل آن بیشتر درونی است تا بیرونی یعنی به سلامتی ما ربط دارد.

در یک تحقیق علمی که به تازگی در آکادمی علوم آمریکا انجام شده است یک گروه پزشک متخصص به رهبری پروفسور دانیل بلسکی استاد دانشکده پزشکی دوک به این نتیجه رسیده اند که وجود بیماری ها و نارسایی در ارگان های بدن در بین سنین بیست تا سی سالگی باعث پیری زود هنگام می شود. این بیماری ها و نارسایی ها هم میتواند دلیل جسمی داشته باشد و هم روحی.

پیری زودرس یک شبه بوجود نمی آید بلکه طی سالها بدون اینکه ما متوجه شویم تاثیر خود را روی ما می گذارد.

در این تحقیق ۹۵۴ نفر را که در سال های ۱۹۷۲ یا ۱۹۷۳ در نیوزلند بدنیا آمده اند انتخاب کرده اند و آنها را در سنین بین ۲۶ سالگی تا ۳۸ سالگی تحت آزماش فاکتورهای پیری قرار داده اند. فاکتورهایی مثل فشار خون- سلامت شش ها- کلسترول- میزان عضله ها- وجود التهاب در نقاط مختلف بدن- سلامت قلب- قند خون و…… با انجام این آزمایش ها سن واقعی آنها که بر اساس سلامتی می باشد نه تاریخ تولدشان محاسبه شده است که نشان می دهد برخلاف تاریخ تولد مشابه سن واقعی آنها از هم متفاوت است. و بعضی ها از دیگر هم سالانشان پیر تر هستند.

بعد از انجام این تحقیق پرفسور بلسکی متوجه می شود که ژن فقط ۲۰ درصد در پیری زودرس نقش دارد و ۸۰ در صد آن بستگی به نوع زندگی و تغذیه و میزان مراقبت از سلامتی مان دارد.

نتیجه این آزمایش امیدوار کننده است زیرا ما می توانیم با مواظبت از خودمان و تغییر نوع زندگی روند پیری را کند کنیم. مثل عوض کردن رژیم غذایی و کاهش میزان چربی و نمک و شکر- نداشتن اضافه وزن- پایین آوردن استرس- نکشیدن سیگار- مصرف نکردن الکل. رعایت این نکات رل بسیار مهمی را در جوان ماندن ما انجام می دهد.

جلوگیری از پیری زودرس

پرفسور بلسکی با تحت نظر گرفتن این گروه در سنین ۴۵ سالگی به این نتیجه می رسد که رژیم غذایی سالم- ورزش و رفتارهای شخصیتی ما دلیل اصلی پیری زودرس و یا جوان ماندن ما می باشد.کسانی که از نظر جسمانی فعال هستند و بطور مرتب ورزش می کنند و دارای شخصیتی آرام و مثبت اندیش می باشند عمرشان طولانی تر است و جوانتر می مانند. این دانشمندان اعتقاد دارند سن واقعی ما را وضعیت فیزیکی ما نشان می دهد نه تاریخ تولدمان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - درمان چاقی - ابزار - تعمیرات ماشین لباسشویی - عمل بینی -ارتودنسی غرب تهران - لمینت دندان - هزینه ارتودنسی - قیمت ارتودنسی - خرید پکیج لاغری نیوشا - اصلاح طرح لبخند - بلیط هواپیما - لیفت صورت - ترخیص کالا - عمل بینی
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)