زن سیگاری

سیگار در زنان باعث یائسگی زودرس و کاهش عمر می شود

سیگار و مضرات آن برای سلامتی انسان بر هیچکس پوشیده نیست، اما میلیون ها فرد سیگاری حتی در کشور خودمان داریم که برخی از آنها را زنان تشکیل می دهند. در این مقاله از پارال طب ارتباط بین یائسگی زودرس و مرگ در زنان را بررسی کرده ایم که امیدواریم افراد سیگاری هرچه زودتر اقدام به ترک آن کنند.

نقش سیگار و یائسگی زودرس در کاهش عمر

براساس پژهشی که در سوئد انجام شد، دانشمندان نشان دادند که سیگار و یائسگی زودرس دو ترکیب خطرناک هستند که ممکن است طول عمر را کاهش دهند. محققان داده های مربوط به بیش از 25000 زن سوئدی را که به مدت 16 سال تحت آزمایش بودند، مورد بررسی قرار دادند. از بین این افراد، در طول این مدت 6000 تن فوت کردند.

محققان اعلام کردند که زنانی که در سن 40 سالگی یائسه شدند در میان سالی فوت شدند. این رقم 1.3 سال کمتر از سن مرگ افرادی است که در سن 60 سالگی یائسه شدند. افراد سیگاری در مقایسه با غیر سیگاری ها و افرادی که در گذشته سیگاری بودند ولی اکنون ترک کرده بودند، 2.5 سال زودتر فوت کردند.

یائسگی قبل از سن 40 سالگی، زودرس محسوب می شود.

محققان بیان کردند که سیگار علائم کمبود استروژن در زنانی را که در سن پایین یائسه می شوند، تشدید می کند. این مطالعه همچنین نشان داد که زنانی که دیرتر یائسه شدند معمولاً غیر سیگاری بودند و یا از درمان های هورمونی استفاده کرده بودند. این مطالعه نشان می دهد که زنان می توانند با انتخاب های درست مانند ترک سیگار در به تاخیر انداختن یائسگی نقش داشته باشند و در نتیجه طول عمر خود را افزایش دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - متخصص پوست - بلیط هواپیما - تور مشهد - ویزای شینگن - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - ویزای شینگن
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)