ورزش دوران سالمندی

ورزش های قدرتی زندگی سالمندان را طولانی‌تر می کند

محققان دانشگاه کلمبیا و پن‌استیت می‌گویند، بزرگسالانی که دست‌کم دوبار در هفته ورزش‌های قدرتی انجام می‌دهند در مقایسه با سایر افراد، از طول عمر بیشتری برخوردارند. این اولین مطالعه‌ای است که چنین ارتباطی را به نمایش می‌گذارد. در حالی‌که مزایای ورزش‌کردن به‌طور کلی مدت‌هاست که شناخته شده است، اما گردآوری اطلاعات درباره ورزش قدرتی در بازه زمانی بلندمدت، به‌نسبت اقدامی تازه به شمار می‌رود.

محققان آمریکایی با استفاده از ارزیابی‌های مصاحبه‌ای انستیتوهای ملی بهداشت (NIH)، بیش از 30 هزار نفر افراد 65 سال و بالاتر را طی 15 سال بررسی کردند. آنها دریافتند که 9 درصدی از این گروه دست‌کم دوبار در هفته تمرین‌های قدرتی انجام می‌دادند. خلاصه یافته‌های این مقاله نشان می‌دهد که سالمندانی که دست‌کم دو بار در هفته ورزش‌های قدرتی انجام می‌دهند، احتمال مرگ آنها بر اثر دلایل مختلف، 46 درصد کمتر از سایر افراد بوده است. احتمال مرگ در اثر بیماری‌های قلبی 41درصد و در اثر سرطان 19 درصد کمتر از سایر افراد بود.

جنیفر کراشنوسکی، استاد کالج پزشکی پن‌استیت در این باره گفت: «ما باید بتوانیم روش‌های بیشتری را برای علاقه‌مند کردن افراد سالمند به ورزش‌های قدرتی پیدا کنیم و این آمار را از حدود 10 درصد، به درصدهای بالاتر و علاقه‌مندی بیشتری ارتقا دهیم.»

در طول دهه گذشته، محققان مزایای ورزش استقامتی را برای قدرت، حجم عضلات و عملکرد فیزیکی و همچنین برای بهبود شرایط مزمن نظیر دیابت، آرتروز، پشت درد و چاقی به اثبات رسانده اند. در این مطالعه، محققان داده های بیش از ۳۰ هزار فرد بزرگسال ۶۵ سال و بالاتر را از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ با انجام نظرسنجی مرتبط با صدور مجوز مرگ تا سال ۲۰۱۱ مورد بررسی قرار دادند.

در طول مدت نظرسنجی، بیش از ۹ درصد افراد مسن گزارش کرده بودند که حداقل دو بار در هفته ورزش استقامتی انجام می دهند.آنها همچنین دارای وزن بدنی نرمال بودند، در ورزش های هوازی شرکت می کردند و از مصرف الکل و کشیدن سیگار پرهیز می کردند.

بعد از آنکه محققان سطح فعالیت فیزیکی را کنترل کردند، افرادی که در گزارش خود انجام ورزش های مقاومتی را گزارش کرده بودند در مقایسه با افرادی که فقط انجام فعالیت بدنی را اعلام کرده بودند، کمتر در معرض مرگ و میر قرار داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - درمان چاقی - ابزار - تعمیرات ماشین لباسشویی - عمل بینی -ارتودنسی غرب تهران - لمینت دندان - هزینه ارتودنسی - قیمت ارتودنسی - خرید پکیج لاغری نیوشا - اصلاح طرح لبخند - بلیط هواپیما - لیفت صورت - ترخیص کالا - عمل بینی
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)