ورزش در رختخواب

ورزش هایی که در رختخواب می توان انجام داد

اگر وقت نمی کنید در طول روز ورزش کنید و یا دچار بیماری هستید که باید برای مدتی در رختخواب بمانید، ما چند ورزش ساده را که می توانید آنها را در رختخواب نیز انجام دهید را در این مقاله برایتان گردآوری کرده ایم.

1- تا جایی که می‌توانید پاهایتان را بالا بکشید

این نرمش، عضلات شکم شما را منقبض می‌کند. فقط کافی است پاهایتان را ۱۵ سانتیمتر از تخت بالاتر بیاورید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که احساس خستگی کنید. این تمرین همچنین به گردش خون در بدنتان نیز کمک خواهد کرد.

2- به روی شکمتان بچرخید و پاهایتان را بالا بکشید

این نرمش بر روی عضلات باسن و پشت پای شما کار خواهد کرد. ممکن است در حین انجام این تمرین بر روی ستون فقرات خود فشاری احساس کنید، بنابراین اگر کمرتان آسیب دیده است این تمرین را انجام ندهید.

3- پرس سینه‌ی سبک با قوطی‌های کنسرو

حواستان باشد که قوطی‌های کنسرو باز نشده باشند! قاعدتا دوست ندارید که دست و بالتان را با لبه های تیز درب قوطی‌ها زخمی کنید. بعلاوه برای این تمرین به کمی هم وزن احتیاج دارید. همچنین می‌توانید از دمبل‌های سبک هم استفاده کنید.

4- تمرین پایین تنه با جیم بال یا توپ‌های بدنسازی

پایین تنه‌تان، از زانو به پایین را بر روی توپ قرار دهید و دستانتان را به روی زمین تکیه دهید. حالا توپ را حرکت دهید و سعی کنید آنرا با پاهایتان کنترل کنید.

5- تمرینات کششی پایین تنه

برای انجام تمرینات کششی پایین تنه، به راحتی می‌توانید همان طور که بر روی پشت خوابیده‌اید، زانوهایتان را بالا کشیده و تا جایی که می‌توانید به صورتتان نزدیک کنید.

6- استفاده از توپ اسفنجی برای نرمش انگشتان دست

با فشار دادن توپ‌های اسفنجی توسط انگشتان دستتان، اعصابی که به نوک انگشتان دستتان خاتمه میابند تحریک شده و فعال می‌شوند. این نرمش همچنین به فرایند بهبود بیماری شما نیز کمک می‌کند! توسط انگشتان و کف دستتان توپ را فشار دهید و رها کنید. و این روند را تا جایی که می‌توانید تکرار نمایید.

7- با حرکت دادن گردنتان از این طرف به آن طرف به آرامی آنرا نرمش دهید

این تمرین را می‌توانید با قرار دادن یک بالش در زیر گردن یا بدون آن انجام دهید. توسط این روش، عضلات گردن و سرشانه‌هایتان تحریک خواهند شد. این نرمش همچنین به گردش خون در مغزتان نیز کمک خواهد کرد.

توجه: بیمارانی که بی حرکت در رختخواب بمانند، جریان خون در بدنشان به مشکل بر می‌خورد، که نهایتان ممکن است به زخم بستر دچار شوند. بنابراین برای بیمارانی که در رختخواب استراحت می‌کنند، مهم است که نرمش‌هایی داشته باشند تا دچار زخم بستر نشوند. البته فراموش نکنید که این مطلب برای افرادی است که حرکت کردن برای آنها ممنوع نشده باشد – بنابراین افرادی که عمل جراحی انجام داده اند و یا به دستور پزشک نباید حرکت کنند بهتر است که این مقاله را نادیده بگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - درمان چاقی - ابزار - تعمیرات ماشین لباسشویی - عمل بینی -ارتودنسی غرب تهران - لمینت دندان - هزینه ارتودنسی - قیمت ارتودنسی - خرید پکیج لاغری نیوشا - اصلاح طرح لبخند - بلیط هواپیما - لیفت صورت - ترخیص کالا - عمل بینی
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)