آیا غذاهای بهداشتی همان طور که به شما می گویند سالم هستند؟

مارک ها معمولا از استراتژی بازاریابی به عنوان “هاله سلامت” استفاده می کنند تا شما را فریب دهند تا فکر کنید که غذاهایی که می خریدید، سالم تر از آنچه نشان می دهند هستند.

نالالی آلن، عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی بیوسیتی در دانشگاه ایالتی میسوری و تیم متخصص دندانپزشکی تیم های ورزشی دانشگاه، می گوید: “اثر هاله سلامت پدیده ای است که در آن شرکت مواد غذایی به عنوان یک ادعا مردم را گول می زند که محصولاتش سالم هستند.”

هنگامی که یک چیپس را به عنوان پخته یا کم چرب می خرید، هاله سلامت به طور کامل اثر می گذارد. اساسا، یک کلمه کلیدی برای انتخابی که ناسالم است استفاده می شود. هاله سلامتی نیز در منوهای رستوران و هر جایی که غذا فروخته می شود، دیده می شود.

برای جلوگیری از هاله سلامت که شما را قانع می کند که یک نسخه کامل سریال از یک صبحانه تخم مرغ کامل بهتر است، به یاد داشته باشید که به غذاها به طور کلی نگاه کنید. به “ارگانیک” یا “طبیعی” بودن غذا توجه کنید. این اصطلاحات درباره کالری یا سایر محتویات یک محصول اطلاعاتی نمی دهد.

به عنوان مثال، “کم چرب” اغلب یک نکته محبوب است، اما هنگامی که چربی برداشته شود، طعم و مزه ای که از دست داده است اغلب با نمک و شکر اضافی جایگزین می شود. و در بعضی از غذاها مانند کراکر یا برنج ممكن است به طور طبیعی محتوای چربی كم باشند اما حاوی مواد مغذی نیستند، به طوری كه هنوز در معرض هاله سلامتی قرار دارند.

گاهی اوقات نمی دانید یک محصول چگونه ساخته می شود مانند نان گندم. با توجه به پردازش گندم، محتوای مواد مغذی از بین می رود. نان خریداری شده شامل مواد تشکیل دهنده بیشتر از نانی است که در منزل پخته می شود اما بسیاری از آنها ناسالم هستند.

برای جلوگیری از هاله سلامتی، برچسب ها را به دقت بخوانید و قضاوت کنید.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت های مفید: قانون جذب - دارالترجمه - صادرات به عراق - سایت سلامت، تغذیه و زنان - جاهای دیدنی شیراز - دانلود سوالات آیین نامه رانندگی pdf - درمان چاقی - ابزار - تعمیرات ماشین لباسشویی - عمل بینی -ارتودنسی غرب تهران - لمینت دندان - هزینه ارتودنسی - قیمت ارتودنسی - خرید پکیج لاغری نیوشا - اصلاح طرح لبخند - بلیط هواپیما
به پارال طب در گوگل امتیاز دهید :)